شرکت سوئیسی ژیومگ برای اسباب بازی های سری KOR خود موفق به گرفتن مقام بهترین اسباب بازی های پرورش خلاقیت دنیا در دوسال پی در پی در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ بوده است.مگنت های کلاسیک این شرکت برای سازه سازی و آموزش های ریاضیات، معماری، فیزیک و مغناطیس در سراسر دنیا بسیار پر کاربرد می باشند.

شرکت لهستانی تولید کننده ی بلاک است. این کمپانی لهستانی دومین تولیدکننده بلاک در جهان بعد از شرگت لگو می باشد.بلاک هایی که مناسب ترین وسیله برای پرورش خلاقیت کودکان و به تصویر کشیدن افکارشان می باشند.محصولات “کوبی”با بهره گیری از لایسنسهای بسیار متنوع و بخش های بسیار جذاب و با بیش از ۳۳۰ آیتم در حال تولید است.

یک کمپانی آلمانی است که در سال ۱۸۷۶ تاسیس شده است و محصولات این شرکت در نقش آفرینی کودکان بسیار موثر است و باعث می شود که کودکان با جزییات شخصیت ها و کارکترها بیشتر آشنا شوند.

برند دانمارکی که بزرگترین بلاک ساز قرن نیز می باشد و از سال ۱۹۴۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. محصولات شرکت لگو در دو سایز مختلف برای گروه سنی زیر ۵ سال و بالای آن تولید می شوند و یکی از مناسب ترین ابزار پرورش خلاقیت کودکان می باشند.

یک شرکت آلمانی که در سال ۱۹۴۲ تاسیس شده است و سابقه کاری آن در زمینه تولید پازل و بازی های فکری می باشد.

محصول کشور لهستان است و این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده پاژل در اروپا می باشد.این کمپانی معظم با بیش از ۸۰ سال سابقه در زمینه تولید پازل و اسباب بازی های فکری برای تمامی گروه های سنی معروفیت کاملا جهانی دارد. این شرکت اولین تولید کننده اسباب بازی های فکری برای کودکان کم توان و نابینا می باشد.

شرکتی آمریکایی با بیش از صد سال تجربه در سال ۱۸۸۵ کار خود را در خصوص لوازم هنری و تحریر شروع کرده و هنوز نیز یکی از پیشگامان این عرصه با تنوعی بی نظیر در زمینه ی هنر می باشد.

یک برند معتبر انگلیسی می باشد که به تولید ماژیک های خاص می پردازد.تمامی محصولات این شرکت علاوه بر آنکه یک ابزار خلق هنر می باشند به هنرآموزی نیز می پردازند و بسیار مناسب برای پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان به شمار می روند.

این برند یکی از زیرمجموعه های شرکت mattel می باشد که در سال ۱۹۶۸ شروع به تولید ماشین های کوچک بازی نمود و پس از آن نیز به طراحی پیست های خاص برای این ماشین ها پرداخت.

شرکت تولید اسباب بازی های ارزان قیمت که در سال ۱۹۸۴ شروع به کار کرده و در سال ۱۹۹۳ با شرکت Dickie یکی شدند و همچنان به کار خود در زمینه ی تولید اسباب بازی های پلاستیکی ادامه می دهند.

این برند یکی از زیرمجوعه های مجموعه ی بزرگ Hasbro می باشد که بیشتر به تولید اسباب بازی های فومی، پلاستیکی و لاستیکی می پردازد و در زمینه ورزشی و اسلحه بیشترین تولیدات را دارد.

یک کمپانی آلمانی است که در سال ۱۹۳۲ تاسیس شد، عروسک های baby born و baby annabell محصول این شرکت می باشند. کمپانی zapt به تولید عروسک هایی بسیار نزدیک به کودک انسان می پردازد.

یکی از قدیمی ترین شرکت های اسپانیایی تولید کننده ی عروسک دنیا که با خلاقیت بالایش همیشه به روز است، این شرکت اسپانیایی یکی از ایمن ترین و با کیفیت ترین اسباب بازی های مخصوص کودکان را در سراسر دنیا تولید می نماید.

یکی از بزرگترین شرکت های مولتی برند آمریکایی دنیا می باشد که از جمله معروف ترین برندهایش barbie،fisher price، match box، WWE، winx club و … می باشند که در سال ۱۹۴۵ (۷۲ سال پیش) کار خود را شروع کرده است.

کمپانی هنگ کنگی فعال از سال ۱۹۷۶ می باشد که اولین تولیدات اسباب بازی اش کنسول های بازی خانگی بودند و سپس به تولید انواع دیگر اسباب بازی برای گروه سنی زیر ۵ سال پرداخت. کلیه ی اسباب بازی های این شرکت الکترونیکی بوده و بسیار آموزشی می باشند، همچنین این اسباب بازی ها به دلیل تنظیمات گفتاری انگلیسی شان بسیار برای زبان آموزی مناسبند.

برند ژاپنی مخصوص کودکان پیش از دبستان که به تمام کشورهای اروپایی دنیا صادراتی بسیار گسترده دارد. به گونه ایی که بسیاری از اروپاییان این برند را به عنوان یک برند اروپایی می شناسند.

محصول یک شرکت لهستانی است اما تولید در چین می باشد که البته عروسکهایشان با بهترین کیفیت و طبق استانداردهای اروپا تولید می شوند.

این شرکت اسباب بازی های بزرگ پلاستیکی خارج از خانه را تولید می کند که امروزه برای برندهای مشهور fisher-price و Crayola و … نیز به تولید می پردازد.

محصولات زیر ۳ سال این شرکت آنتی باکتریال می باشد و تمامی مواد پلاستیکی به کار برده در اسباب بازی ها فاقد هرگونه سم رنگی و یا سم پلاستیکی می باشند.

برند معتبر اسکوترهای آلمانی می باشد،که متعلق به یک شرکت تولید کننده تجهیزات صنعتی در دوسلدورف آلمان است. این اسکوترها و اسکیت بردها یکی از با کیفیت ترین و ایمن طراحی های دنیا را به خود اختصاص داده اند.

برند سوئیسی تولید کننده ی اسباب بازی های سازه ای آنتی باکتریال و بسیار مناسب برای پرورش خلاقیت و دست ورزی کودکان و نوجوانان.

کمپانی کره ایی که معروفیتش به دلیل خلق کاراکترهای چشم درشت می باشد و بیش از هزاران نوع کاراکتر دارد.

کمپانی آمریکایی تولید کننده ی انواع ماشین های مدل و بازی که در سال ۱۹۶۷ شروع به فعالیت نموده است و امروزه نیز یکی از بزرگترین تولید کنندگان این عرصه می باشد.

شرکت سوئیسی که با وجود نوپا بودن شرکت موفق به گرفتن مقام بهترین اسباب بازی پرورشی خلاقیت دنیا در دو سال پی در پی بوده است.

برندی آمریکایی و یکی از بزرگترین شرکت های اسباب بازی دنیا که در سال ۱۹۲۳ تاسیس شده است. بسیاری از برندهای اسباب بازی زیر مجموعه این برند می باشند.

شرکت چینی تولید ماشین های ریموت کنترلی که شبیه ترین ماشین ها را با کنترل های بسیار طبیعی خلق می کند. به گونه ایی که بچه ها با بازی با این ماشین ها در سنین کودکی احساسی کاملا شبیه به رانندگی با یک ماشین واقعی را داشته باشند.

شرکت چینی تولید ابزارهای پروازی که به دلیل کیفیت بالای کالاهایش و همچنین طراحی خارق العاده ی آنها توانسته تا حد زیادی از بازار آمریکا را از آن خود کند.

کمپانی آلمانی تولید کننده ی اسباب بازی های نرم پارچه ایی و لوازم جانبی کودکانه با همان تم. از جمله پتو، جامدادی، کیف، بالش، جا سوئیچی، آویز موبایل و … می باشد.

این شرکت آلمانی از سال ۱۹۲۱ در زمینه ی ساخت ابزار فلزی و چرمی همچون کمربند، جا سیگاری و حتی ستاره های مرسدس بنز مهارت دارد. اما در سال ۱۹۵۵ شروع به ساخت ماشین های کوچک مدل کرد.

شرکت غول آسیا واقع در هنگ کنگ واولین دارنده نشان ISO اسباب بازی آسیا از سال ۱۹۷۷ شروع به فعالیت نمود و امروزه یکی از برترین تولید کننده ی ربات های خاص اسباب بازی می باشد و هم اکنون بیش از ۵۰ دفتر طراحی اسباب بازی در سراسر دنیا را اداره می نماید.

نام بخش دخترانه ی برند nerf می باشد که با دیزاینی کاملا دخترانه، اسلحه و تیرهای خاصی را طراحی می کند.

شرکت اینتکس که در سال ۱۹۷۷ تاسیس شده، یک شرکت هنگ کنگی است و معروف ترین برند ساخت محصولات بادی و استخری می باشد و معروفیت شرکت به دلیل امنیت بالا و کیفیت عالی محصولاتش است.

شرکت معروف آمریکایی مالک ۱۴ شهربازی و شمار زیادی شبکه های تلوزیونی است که به تولید اسباب بازی نیز می پردازد، البته دیزاین و طراحی عروسک ها براساس شخصیت های انیمیشن هایش خلق می شوند اما بیشتر تولیدات در کشور چین البته با کیفیت و ویژگی های مورد تایید اروپا و آمریکا می باشند.

برند آمریکایی تولید عروسک های پولیشی که معروف ترین و پرتیراژترین آنها خرس ها می باشند، در سایز و رنگ های مختلف و با کارایی های متفاوت. این شرکت اولین بار در سال ۱۸۵۴ شروع به تولید عروسک های پولیش نمود و در ابتدا تنها خرس تولید می نمود اما امروزه عروسک های متفاوتی را به بازار عرضه می نماید.

شرکتی آمریکایی، آلمانی است که در سال ۱۹۴۳ فعالیت خود را آغاز کرده است، در ابتدا تنها ماکت های مدل طراحی می کرد اما امروزه اسباب بازی های پلاستیکی نیز ارایه می دهد که این اسباب بازی ها همانند ماکت می باشند و برای دست ورزی و دقت بچه ها بسیار مناسبند.

شرکتی آمریکایی که از سال ۱۹۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده و به ساخت اکشن فیگور و بازی معروف است، امروزه کاراکترهای اونجرز (کاپیتان آمریکا، مرد آهنی، مرد مورچه ایی، هالک و …) شخصیت های معروف این کمپانی می باشند.

شرکت ژاپنی Epoch از سال ۱۹۸۵ تا کنون فعالیت دارد و از سال ۱۹۸۷شروع به پخش محصولات خود در انگلستان نمود، البته تا سال ۱۹۹۳ محصولات این شرکت از چوب و فلز درست می شدند و نام دیگری داشتند ولی از آن به بعد جنس محصولات پلاستیکی شدند و با نام sylvanian families به فعالیت خود ادامه دادند.

شرکت کانادایی که از سال ۱۹۹۴ شروع به کار نموده و مارک های بسیاری را در حال حاضر در اختیار دارد و امروزه با بیش از ۱۰۰۰ نفر در دفاتر مختلفش در سراسر جهان کار می کند. این شرکت یکی از شرکت های بازی های نوآورانه می باشد.

این برند متعلق به شرکت niko می باشد، شرکتی ژاپنی که محصولاتش را در مالزی و هنگ کنگ تولید می کند و از سال ۱۹۵۸ شروع به ساخت ماشین های اسباب بازی نموده است و از سال ۱۹۶۶ نیز ماشین های ریموت کنترلی را به تولیداتش افزود و خط اصلی تولیداتش را این نوع ماشین ها گرفتند.

شرکت اسپانیایی می باشد که اسباب بازی هایی برای رده سنی ۶ ماه تا ۱۲ سال را تولید می کند و کلیه ی محصولات شرکت به نوعی سعی بر ترغیب احساس مسئولیت در کودکان را دارد.

این شرکت امریکایی با وجود سابقه ی کوتاهش به عنوان سریعترین و خلاق ترین شرکت تولید اسباب بازی در جهان مطرح است و در سال ۲۰۱۸ نیز برنده ی جایزه ی مبتکرانه ترین اسباب بازی شد، در حال حاضر این شرکت موفق به ساخت بیش از ۱۰ برند اسباب بازی جهانی شده است.

این شرکت اسپانیایی از سال ۱۹۵۶ کار خود را با ساخت عروسک های مخصوص کودکان شروع کرد و سپس کار خود را گسترش داده و شروع به ساخت اسباب بازی های خارج از خانه ساده و موتوردار نمود، امروزه با توجه به کیفیت عالی خود که منجر به دریافت جایزه خلاقیت و کیفیت اسباب بازی شد در سراسر جهان بسیار محبوب شده است