مامان جون سلام (۱۸)

مامان جون سلام

مامان جون حالا که از دوره نوزادی به نو پایی و از نو پایی به مدرسه رفتن صحبت کردیم  می توانیم در مورد نزدیک شدنم به دوران بلوغ صحبت کنیم که یکی از سخت ترین بخش زندگیم است. در این مرحله چون بزرگتر شدم مثل دنیای اطرافم ، مخزن عشقم هم رشد کرده و پر نگه داشتنش کمی دشوارتر میشود.در این مرحله خیلی مسائل دیگری در درونم زیرورو میشود و تغییراتم  خیلی سریعتر از قبل می شوند  و حتی ممکن است به روز باشند . یکی از این تغییرات غرورم است. پس ممکن است گاهی شما نشانه ای از نیاز تماس فیزیکی را نبینید و احساس نکنید ولی لطفا با این وجود شما در این راستا ادامه بدهید چون من برای اینکه نسبت به خودم احساس مثبت داشته باشم به این تماس فیزیکی نیاز دارم.در سنین بلوغ کمی تفاوت بین پسرها و دختر ها پیش میاید، پسرها به خاطر رشد غرورشان به ظاهر تماس فیزیکی را نمی خواهند که البته شماها نباید باور کنید و ادامه دهید.و اما در مورد دختر ها که حتی از طرف پدر بیشتر نیاز به تماس فیزیکی دارند چون تایید آنها به عنوان جنس مونث ، پایه اولیه اش از طرف پدر صورت میگیرد و بیشتر پدر است که باید مخزن عشق او را پر نگه دارد . دخترانی که از عزت نفس و هویت جنسی سالم برخوردار هستند بهتر میتوانند در برابر فشار منفی همسالان مقاومت کنند انها بیشتر قادرند به معیار اخلاقی که در خانه به آنها آموخته شده  پایبند بمانند و آمادگی بیشتری برای تفکر مستقل دارند . چون مخزن عشقشان پر نگه داشته شده است اگر خود پدر به دلایلی حضور نداشته باشد میتوان از وجود پدر بزرگ یا عمو یا دایی برای جانشینی پدر استفاده کرد. در نتیجه اینطوری حتی دخترانی که پدر ندارند میتوانند رشد عاطفی طبیعی و سالمی داشته باشند و اگر پدری حضور داشته باشد ولی از تماس فیزیکی با دخترش خودداری کند، دختر برای ارضای نیاز خود به تماس فیزیکی به سراغ سایر مردان خواهد رفت و بیشتر موقع ها حتی به طرزی ناسالم و نا مناسب به دنبال نیازش خواهد بود. چه من دختر باشم چه پسر لطفا دقت کنید که محبت خودتان را از راههای مثبت در عین حال در زمان و مکان مناسب ابراز کنید . مثلا مامانا لطفا مراقب باشید مرا جلوی دوستانم بغل نکنید .این رفتار مرا خجالت زده میکند که بعدا در میان دوستان و همکلاسی هایم موضوع شوخی و خنده خواهم شد.خیلی از معیارهایمان در سن نوجوانی تغییر می کنند.من نوجوان در حال پرورش حس استقلال و هویت شخصی خودم هستم.

پس برای آبادی و حس مثبت دادن دقت به زمان و مکان مناسب داشته باشید چه از طرف والد همجنسم چه والد غیر هم جنس. پس هیچوقت نباید تماس فیزیکی را به ما نوجوانان تحمیل کنید . باید به احساسات ما احترام بگذارید شاید لحظه ای پیش بیاید که به خاطر دلایلی که ما را به خود مشغول کرده اند تماس فیزیکی را نخواهیم. اصرار نکنید .البته اگر برای مدتی طولانی دیدید که مدام از تماس با شماها خودداری می کنیم اول زمانی رو برای صحبت کردن اختصاص بدهید تا علتش را بفهمید . تغییرات در این مرحله از سن، بسیار سریع صورت میگیرد و بالا و پایین زیادی هم دارد .اگر فهمیدید که زبان عشق مادری من تماس فیزیکی است باید خیلی مواظب باشید که از تماس فیزیکی برای ابراز خشم یا خصومت استفاده نکنید چون در این صورت عمیقا آسیب میبینیم مثل سیلی زدن ، که البته برای هر بچه ای زیان بار است ولی برای من که زبان عشق اصلی ام تماس فیزیکی است باعث خرد شدنم میشود و اگر مامان جون جزو پدر و مادر هایی هستید که اهل بغل کردن و بوسیدن نیستید (چون از خوانواده ای آمدید که این کارها را نمیکردند که شما هم یاد بگیرید) ولی متوجه شدید که زبان عشق اصلی من “تماس فیزیکی” است .یواش یواش باید یاد بگیرید چون اگر یاد نگیرید و این نیاز مرا برآورده نکنید مخزن عشق من هیچگاه پر نمیشود حتی اگر همیشه به چهار زبان عشق دیگر با من صحبت کنید .

بهترین و راحت ترین راه یادگیری هم این است که هر طوری که من ارتباط فیزیکی میگیرم شما هم همان کار را بکنید. اینطوری یاد میگیرید، عادت میکنید و تو گروه من میایید و صد در صد حال خودتان هم بهتر میشود چون این تماس فیزیکی یکی از ۵ زبان عشق است و نیاز احساس مثبت داشتن به خودمان را برای کسانی که لازم است بر طرف می کند.

لطفا متوجه باشید که اولش برایتان سخت خواهد بود ولی باید ادامه بدهید.شما میتوانید از من بپرسید ” از کجا فهمیدی؟ از کدوم کارم میفهمی که تو را دوست دارم؟

اگر زبان عشقم تماس فیزیکی باشد ، بیشتر جوابهایم باید در مورد دنبال کردنهایت بوسه زد نهایتان و در نهایت  نوازشهایتان باشد مثلا اینکه شما بغلم کردید و  کتاب خواندید، یا تو بغل شما تلویزیون نگاه کردم یا وقتی که از مدرسه میایم بغلم میکنید یا….

ادامه در شماره بعدی

، مجتمع سیتی سنتر

تلفن: ۳۶۵۵۰۲۷۳-۰۳۱

فروش آن لاین، تهران، قیطریه

تلفن: ۰۹۱۲۹۳۷۸۸۹۳