روزهای مدرسه
سپتامبر 24, 2017
مامان جون سلام 6
اکتبر 11, 2017

مامان جون تا حالا فکر کردی چرا ما بچه ها قانون های خیابان ها رو سریع و راحت یاد می گیریم؟
چون واضح و مشخص هستند،هیچ تغییری توشون نیستند و هزاران دستور مختلف ندارند.
اگر تو خانه یک چراغ راهنمای قوانین داشته باشیم،من هم آرامش بیشتری خواهم داشت. درست مثل چراغ راهنمای توی خیابان با همان سه رنگ قرمز و زرد و سبز.
فقط یک موضوع خیلی مهم است، آن هم اینکه شما و بابا باید با هم مشورت کنید و در مورد قوانین چراغ راهنمایی خانه به توافق برسید.چون من زرنگم واگر با هم هم عقیده و هم نظر نباشید فوری می فهمم واز آنجایی که به طور طبیعی و غریزی موجودی خود محور هستم بنابراین تمام سعی و تلاشم براین خواهد بود که کاری را که دوست دارم انجام بدهم و برای رسیدن به اون هدفم از همه توانایی هایم استفاده می کنم و این هم عقیده و نظر نبودن شما به نفع من میشه.
یعنی برای تخلف از قوانین چراغ ورسیدن به هدفم به سمت اونی می روم که می دانم اجازه می دهد،و متاسفانه بدون اینکه بخواهم باعث جنگ و جدال های بین شما دوتا عزیزانم می شوم.
پس بهتر قبل از وضع قوانین خونه و اعلام کردن آن ها ،شما دوتا با هم هماهنگ باشید.هرچه شما دوتا هماهنگ تر باشید،من آرامش بیشتری دارم.
هرچه قوانین واضح تر ،شفاف تر و به اقتضای سنم باشد من هم احساس بهتری دارم و همگی آرامش بیشتری و اون موقع است که من هم می توانم با قدم های مصمم و محکم در زندگیم قدم به جلو بردارم و دنیای نا شناخته هام رو بشناسم.
بیایید با هم برای داشتن یک چراغ عالی شروع کنیم :
برای اینکه شما دو تا که مهم ترین افراد زندگیم هستید بتوانید بهتربه تفاهم برسید، با همان قوانین چراغ قرمز شروع می کنیم.
لطفا هر کس از دید خودش روی کاغذی بنویسید که چه کارهایی خطرناک اند، بعد لیست ها را کنارهم می گذاریم و وجه اشتراک ها را روی کاغذ سوم می نویسیم.
پس فقط نکاتی باقی می مانند که در موردش هم نظر نیستید،لطفا در مورد تک تکشان صحبت کنید و به یک توافق برسید و آن را هم در لیست سوم یادداشت کنید.
هر آن چه که به فکرتان رسیده روزی لازم می شود را لطفا روی کاغذ یادداشت کنید.
به این ترتیب در آخر صحبت هایتان یک لیست سوم مشترک دارید.
موضوعاتی که هر دوی شما در تک تک نکاتش هم عقیده و هم نظر هستید.
هورا موفق شدید حالا این لیست سوم به من که بچه تان هستم کمک می کند که تکلیفم در خانه روشن باشد و به شما هم کمک می کند که به شناخت بیشتری از همدیگر برسید در نتیجه به هم نزدیک تر شوید،که باز خوش به حال خودم می شود.آخ جون .چون هر چه شما دوتا بهم نزدیکتر باشید،فضای خونه آرومه و همه مان از آرامش درونی زیبایی برخوردار خواهیم شد.
فقط خواهش می کنم فراموش نکنید که این قوانین باید با بزرگتر شدن من بزرگ شوند، یعنی لطفا با فهم و شعور من جلو بروید، نه با فهم و شعور بچه های دیگر فامیل یا دوستان یا همسایه ها.
اگر هم در آینده یک برادر یا خواهر دیگر به دنیا آمد ،قوانین مان باید با هم فرق داشته باشد ، من به سنم و او هم به سنش.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *